top of page

KYL.expo

KYL.expo je videoprojekce složená z unikátní série fotografií, která vznikla k 70. narozeninám Jiřího Kyliána v roce 2017. 

Chceme tímto divákům zprostředkovat další pohled do nitra jedinečných kreací, umožnit jim ponořit se do nikdy nekončícího pohybu, do krás a záhad lidského těla, tak, jak s ním Jiří Kylián nenapodobitelným způsobem pracuje v průběhu posledních pěti dekád.

Autorem snímků je známý nizozemský fotograf Joris-Jan Bos, který velkou část své práce věnoval Nederlands Dans Theater (NDT) jeho interpretům, pro které i Jiří Kylián vytvořil zásadní část svého díla. NDT je tedy jakýmsi průsečíkem, ve kterém se oba umělci střetávají.

Tento soubor fotografií je možné poskytnout dalším institucím, projektům a akcím ve veřejném prostoru, divadlech, galeriích apod.

Technické požadavky záleží na konkrétním místě, možnostech a potřebách, nejlepšího výsledku bude dosaženo při použití profesionálního projektoru s 8000 či lépe 16000 LUMEN. Nicméně nutno individuálně vše diskutovat a domluvit pro konkrétní projekt.

Pro více informací nás kontaktujte na info@kylianfund.cz.

Joris Jan Bos Photography ©

bottom of page