top of page

Celebrating Kylián!

Kyliánův  nadační fond  v Praze spolu s Baletem Národního  divadla v Praze a Mezinárodním festivalem TANEC PRAHA si vás dovolují pozvat na multimediální retrospektivu nejvýznamnějšího českého  choreografa Jiřího Kyliána.

11.– 25. 10. 2018

Budova B Národního divadla, nám. Václava Havla, Praha 1​

11.– 14. 10. otevřeno 13:00 – 22:00, 15.– 25.10.  otevřeno 13:00 – 20:00

Multimediální retrospektivní výstava unikátních dokumentárních materiálů z práce a díla českého choreografa Jiřího Kyliána, Celebrating Kylián! je adaptací stejnojmenné výstavy připravené pro speciální festival Celebrating Kylián! Tento festival organizovaly v nizozemském Haagu v průběhu celého roku 2017 Holland Dance Festival, divadlo Korzo, Kylián Productions, the Zuiderstrandtheater a NDT na počest výročních sedmdesátin Jiřího Kyliána. V inovativním duchu, s nepostradatelnou lehkostí a tíhou zároveň, expozice prezentují osobnost vyjímečného tvůrce a člověka, vývoj jeho práce a jeho přínos tanečnímu světu.

 

Výstava je součástí  30. ročníku Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA 2018 a slavnostní premiéry Baletu Národního divadla Kylián – Mosty  času. Instalace završuje první rok existence Kyliánova nadačního fondu v Praze.

 

Celebrating Kylián! v Praze se koná za laskavé podpory a supervize Nederlands Dans Theatre a Kylian Productions v Haagu.

TISKOVÁ ZPRÁVA

Níže fotografie Vojtěcha Brtnického z prvního uvedení výstavy v Praze v červnu 2018.

www.kylianfund.cz

www.narodni-divadlo.cz

www.tanecpraha.org

bottom of page